x
Tiffanie Kedisi Özellikleri Nelerdir?

Tiffanie Kedisi Özellikleri Nelerdir?

07 Şubat 2022

Tiffanie kedisi, ipek gibi tüyleri ve iri parlak gözleri ile hayranlık uyandırır. Bebek gibi davranışları ve zarif tavırları ona mükemmel kedi ünvanını kazandırmıştır. Asya kökenlerine sahip olan Tiffanie ırkı Burmilla kedilerinden de genler alır.

Genellikle duman rengi ya da beyaz bir kürke sahip olsa da farklı renk tonlarında da olabilir. Çok narin bir kedi olan bu cins, insan davranışlarından çabuk etkilenir. Bu nedenle ona karşı çok nazik olmak gerekir. Tiffanie kedi cinsinin ayırt edici özellikleri;

 

  • Bebek gibi davranışlarıyla çok narin olması,
  • İpeksi, uzun ve parlak tüyleriyle güzellik abidesi olması,
  • İri ve yuvarlak gözleriyle muhteşem bakışları,
  • Çıkık elmacık kemiklerle şaşkın bir görünümüdür.

 

Tiffanie Cinsi Kedilerin Karakter Yapısı Nasıldır?

Eşi benzeri görülmeyen karakteriyle mükemmel kedi olarak anılan Tiffanie kedisi tam bir prensestir. Kibar, zarif ve çok duygusal olan bu kedilere karşı nazik olmak önemlidir. Çünkü çok çabuk alınıp küsebilir.

Yüksek ses, ani hareketler, gürültü gibi şeylerden hoşlanmaz. Kırılgan bir yapısı vardır. Ama oyuncu ve yaramaz tarafı olduğunu da unutmamak gerekir. İlgi odağı olmaya bayılan Bu cinsin kedileri her daim beğenilmek ve sevilmek ister. Öne çıkan karakter özellikleri şu şekildedir.

   • Kırılgan, kibar, zarif ve çok duygusal
   • İlgi odağı olmaya bayılır
   • Kibar davranılmazsa küsebilir
   • Tavırları çok asildir yani prenses gibidir
   • Yalnız kalmaktan hiç hoşlanmaz

 

Tiffanie Kedisinin Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Melez bir ırk olan Tiffanie kedisinin bakımına çok dikkat etmek gerekir. Melez ırklar her zaman daha hassas olur. Bu güzeller güzeli kedinin tüyleri özenli bakım ister. Kedi fırçası ile düzenli olarak taranması gerekir. Tüy sağlığını destekleyen kedi bakım ürünleri kullanılabilir.

Ilık suyla kulaklar, patiler ve göz çevresi de düzenli olarak temizlenmelidir. Veteriner kontrollerini aksatmamak ve sağlık durumuna göre beslenme, bakım standartları belirlemek önemlidir. Çok narin bir kedi olduğundan özenli bakıma ihtiyaç duyar. Ona bakılması, onunla ilgilenilmesi onu mutlu eder. Sağlıklı gelişimi için oyun rutinleri olmalıdır. Kedi oyuncağı alarak onunla oynamak rutin haline gelmelidir.

 

Tiffanie Kedisinin Beslenmesi Nasıl Olur?

Bu prenses kediler mama konusunda seçici olabilir. Irka özel formüle edilmiş mama tercih edilebilir. Sağlıklı ve kaliteli kedi maması arasından protein değeri yüksek olan içerikler değerlendirilebilir. Cam ya da seramik mama kabı bu cins kediler için daha uygundur. Ona bir prenses gibi bakılması için seçilen yaşam alanı malzemeleri de kaliteli olmalıdır.

Kendisine ait yumuşak ve kaliteli bir kedi yatağı da olmalıdır. Kedi tuvaleti de her zaman temiz ve hijyenik tutulmalıdır. Mama porsiyonlarını da düzenli olarak azar azar vermek önemlidir. Yavaş ve az yiyerek daha sağlıklı olacaktır. Veteriner kontrollerini aksatmadan yaptırarak kuru ve yaş kedi maması içeriğine veterinerle birlikte karar vermek en sağlıklı yoldur.

 

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.