x
Yavru Köpek Ne Yer?

Yavru Köpek Ne Yer?

11 Aralık 2021

Köpeklerin en çok ilgiye ve gözleme ihtiyaç duydukları dönem yavru oldukları dönemdir. Yavru bir köpek sahiplenmiş kişilerde bu dönemlerinde özellikle yavru köpek ne yer ona ne şekilde mama verilmeli sorularını kendilerine sorarlar.

Yavru köpeklerin beslenmesi kolay olmakla birlikte özen gösterilmelidir. Minik bir yavru ilk 45 gün anne sütüyle beslendiğinden bu evrede anne sütü tozundan hazırlanan mamayla beslenmelidir. Yavru köpek anne sütü maması ile bu evreyi atlatabilir.

Ancak yemek artıkları, kemik yavru köpeklere verilmemesi gereken yiyeceklerdir. Zaten köpekler bizim gibi beslenmezler. Onların ihtiyaçları da sindirim sistemleri de farklı çalışır. Yediğiniz yemekle köpeğinizi beslerseniz toksik etki oluşabilir. Bu nedenle yavru köpekler ilk 45 gün anne sütü maması sonrasında da yavru yaş köpek maması ve kuru maması ile beslenmelidir. Köpekler için zararlı olan besinleri tanıyarak köpeğinizi koruyabilirsiniz;

  • Şekerli Gıdalar ve İçecekler

  • Süt ve Süt Ürünleri

  • Çiğ Hayvansal Ürünler

  • Mantarlar

  • Soğan ve Sarımsak

  • İşlenmiş Hayvansal Besinler (sosis, salam, sucuk vb)

  • Avokado

  • Kemikler veya Kılçıklar

  • Yaş veya Kuru Üzüm

 

Yavru Köpek Ne Zaman Kuru Mama Yiyebilir?

İlk 45 günlükken yavru köpekler sadece anne sütüyle beslenir. Ancak inek sütü kesinlikle anne sütü yerine geçmez ve zararlıdır. Bu nedenle anne sütü tozuyla mama hazırlamak gerekir. 45 günlük ilk evreden sonra yavaş yavaş katı mamaya geçiş yapılır. Yavru köpekler bu aşamada kuru mama ve yaş mamayla birlikte beslenebilir ya da kuru mama hafif ıslatılarak verilebilir.

Yavru köpek maması seçimi de oldukça önemlidir. Pettema ailesi olarak minik dostlar için en kaliteli beslenme olanaklarını oluşturmanız için size destek oluyoruz. Mutlu müşteri ayrıcalıklarımızdan yararlanarak online görüntülü alışveriş yapabilirsiniz. Banabikurye olanağıyla aynı gün içinde istediğiniz pet ürünlerini size ulaştırıyoruz. Yavru köpek beslenme ihtiyaçları için bizimle görüntülü görüşme yapabilirsiniz.

 

Yavru Köpek Beslenme Düzeni Nasıl Olmalıdır?

Her şeyden önce minik dostunuz için hijyenik ve ona uygun bir beslenme alanı oluşturmalısınız. köpek mama ve su kabı kaliteli seçilmelidir. Çelik ya da seramik daha sağlıklıdır. Hijyenik beslenme alanını kurduktan sonra yavru köpek kaç aylıksa buna göre öğün ayarlaması yapılmalıdır. Günlük yemek miktarı köpeğin kilosuna göre belirlenir.

Sütten yeni kesilen yavrular günde 4 öğün beslenir. Dört aya kadar olan yavrular günde 3 öğün, 4 - 10 ay arası küçük ırklar günde 2 öğün beslenir. 6 - 12 aylık büyük ırklar da günde 2 öğün beslenir. Porsiyon miktarı kilo ve aktivite durumuna göre belirlenmelidir. Yavru köpeğe kesinlikle kendi yediğiniz şeyleri vermemelisiniz. İhtiyacınız olan kaliteli beslenme ürünlerine sitemizden ulaşabilirsiniz.

Yavru köpek mama çeşitleri hakkında bilgi almak için bizimle görüntülü görüşme yapabilirsiniz. Her türlü pet ihtiyacınız için sayfamızdan ve uzman ekiplerimizden destek alabilirsiniz. Pettema ayrıcalıklarından yararlanarak siz de mutlu müşteri kalitesini yaşayabilirsiniz. Ekspress teslimat ile pet ihtiyaçlarınıza aynı gün içinde ulaşabilirsiniz.

 

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.